Lopuskitap


Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, bugünkü yazısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Afşin-Elbistan Termik Santrali’ni işleten Çelikler Holding’in sahibi Tahir Çelik arasındaki telefon görüşmesinin detaylarını yazdı. Selvi yazısında AK Parti ve CHP milletvekillerinin termik santral işletmecilerinin ek süre verilmediği takdirde işçilerin çıkarılacağı yönünde tehdit aldıklarını söyledi. Şimdiye kadar yapılmamış, şimdi de yapılmaz deniliyor .

Selvi, söz konusu telefon görüşmesiyle ilgili olarak yazısında şu ifadelere yer verdi:”Süre uzatımı konusu, AK Parti grup yönetiminde de ele alınıyor. Süre uzatımına sıcak bakılmıyor, ‘Şimdiye kadar yapılmamış, şimdi de yapılmaz’ deniliyor. Ancak Enerji Bakanlığı işin mali boyutunu gündeme getiriyor. İşletmelerin 10 bin kişiye istihdam sağladığı belirtiliyor. Bunun üzerine 6 aylık sürelerle yaptırım zorunluluğu getirilmesi eğilimi oluşuyor. CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç açıkladı: ”Beni ve AK Parti milletvekili Ahmet Özdemir’i tehdit ettiler” CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç: Tehdit aldık! Bu süreçte termik santralların işletmecileri uzlaşmaz bir

tutum içine giriyorlar. AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Ahmet Özdemir, ek süre verilmediği takdirde çalışanların işine son verileceği şeklinde tehdit edildiklerini söylüyor. Termik santralı işletmecisi tehdit iddialarını reddetti Termik santralı işleten Çelikler Holding’in sahibi Tahir Çelik’le de konuştum. Tehdit iddialarını reddetti. ‘Baca gazlarıyla ilgili filtre sistemini çok hızlı bir şekilde yapacağız’ dedi.

log in

reset password

Back to
log in